Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji , jestem w trakcie sprawdzania uprawnień gdyż niektórzy użytkownicy nie mogą pisać postów , wszelkie błędy proszę raportować na rafisagatm@gmail.com
Z Poważaniem Rafał Lenarczyk

Rower + bieg...

Dyskusja, zachwyty, pochwały i połajanki na temat Ultramaratonu Rowerowego im. Olka Czapnika, na który zapraszamy 30.05.2015.
Marras

Rower + bieg...

Postautor: Marras » 03 czerwca 2015, 20:30 - śr

Czarku, w oczekiwaniu na obiecaną w rozmowie telefonicznej weryfikację wyników rowerowo-biegowych dziękuję za:
1. Poinformowanie przed startem do maratonu rowerowego o zmianie zasad rozgrywania klasyfikacji rowerowo biegowej, mimo iż do dzisiejszego dnia na stronie ks uznam można dowiedzieć się, że biegający kolarze startują na rowerach o 6:40, a biegną o 14. Nie wszyscy, w tym ja, byli przygotowani na to, żeby od razu po rowerze biec. Na mecie maratonu wyraziłeś zgodę na mój start do biegu o 14, z zatrzymaniem czasu, nie informując o jakichkolwiek konsekwencjach, o których zresztą nie ma mowy w regulaminie.
2. Brak wyników kolarzo-biegaczy w klasyfikacji open biegu oraz bałaganie w naszych wynikach na stronie ultimy - czas mojego biegu na 23 km to 5h39 minut... jesienią mógłbym zbierać grzyby, ale w sobotę przy takiej pogodzie każdy pędził do mety ile sił. W rozmowie po dekoracji obiecałeś, że wyniki zostaną poprawione, a nie są.
3. Brak mojej osoby w komunikatach na swinoujskich portalach. W trzech miejscach mowa jest o ośmiu zawodnikach, a jak sam mówiłeś biegło dziewięć osób. Brakuje mojego nazwiska i czasu.
4. Brak weryfikacji wyników, o których rozmawialiśmy wczoraj i dziś. Jeżeli jest problem z opublikowaniem komunikatu na portalach, masz stronę klubu, Facebook, supermaratony itd. Długi łikend przed nami, jest na to czas...
A teraz kilka danych pomocnych do weryfikacji: Marek Raciborski: rower 108 km czas 03:45:52, łączny czas roweru i biegu 23 km 05:51:44. Oficjalnie zająłem 4 miejsce.
Mariusz Majewski: rower 108 km czas 03:45:53, łączny czas roweru i biegu 07:07:28. Oficjalnie 1 miejsce, bo wystartowal od razu po biegu niezgodnie z regulaminem imprezy.
Dziękuję również za to, że nie zależy Ci na tym żebym się pojawił na kolejnych maratonach w Świnoujściu. Obiecuje, że jeżeli nie zmieni się Twoje podejście do organizacji i uczestników, więcej mnie u siebie nie zobaczysz, tak samo jak organizator innego maratonu. W tym temacie dotrzymuję słowa.
I jeszcze jedno. Znajomi wiedzą, że nie zależy mi na pucharach, miejscach, podjum itp... ale nie lubię jak robi się mnie w konia, zmienia się zasady krótko przed, jak ... dobra wystarczy...
Mimo wszystko pozdrawiam.
Marek Raciborski, żeby nie było anonimowo.
Przepraszam za ewentualne błędy, ale pisze to na tablecie...
Czwartek - edycja w celu poprawienia błędów.
Ostatnio zmieniony 04 czerwca 2015, 09:02 - czw przez Marras, łącznie zmieniany 2 razy.

makro

Re: Rower + bieg...

Postautor: makro » 03 czerwca 2015, 22:31 - śr

Witam serdecznie klub KS UZNAM.

Muszę przyznać, że w tym roku konkurencja rower+bieg to kompletna porażka organizatorów. Ale może od początku.
1. Czemu nie było regulaminu opisującego w jaki sposób konkurencja (rower +bieg) się odbędzie i w jaki sposób nastąpi klasyfikacja (w poprzednich latach była osoba klasyfikacja roweru i osobna biegu, a "twardziaki" bez względu jaki przebiegli dystans dostali tabliczkę "twardziaka" bez miejsca tylko z sumą czasu biegu i roweru). W tym wypadku skoro przyznajemy miejsca, to powinno być co najmniej 4 klasyfikacje + podział na płeć, bo przecież zawodnicy startowali zarówno na rowerach szosowych i innych (czy tu nie powinno być podziału jak w PP) i biegli na różnych dystansach.
2. Trasa tragicznie oznaczona (co prawda na bieg o 14 poprawiona, to na plus). Ale osoby co się zgubiły w lesie, na pewno nie wspominają tego miło....
3. Czemu, skoro puszczacie ludzi na bieg od razu po rowerze, nie są zabezpieczone punkty na trasie. Nikogo nie było na bufetach, nikt nie spisywał, kto na jaki dystans biegnie i nikogo nie odhaczał, więc można było sobie spokojnie pobiec dystans krótki a powiedzieć, że się pobiegło długi...
4. Po co były zapisy internetowe na bieg, skoro trzeba było się zapisać raz jeszcze na starcie?
5. Już nie wspomnę o tym co napisał kolega Marek powyżej, bo taki bajzel, to chyba lepiej pozostawić bez komentarza, a świadczy to niestety tylko o organizatorach. wstyd.
6. Kolejna sprawa to pomiar czasu i tutaj kompletnie nie rozumiem, w jaki sposób firma ultimasport robiła pomiar podczas biegu? Dlaczego prawie nikt nie miał czasu jaki miał faktycznie oraz miejsca na, którym przybiegł? Dotyczy to krótkiego dystansu.

Mam nadzieję, że organizatorzy spojrzą na swoje decyzje krytyczne, bo to co odbyło się w tym roku, jest kompletną porażką. Rozwiązanie z poprzednich lat było o wiele lepsze. I na prawdę, nie ma co się obrażać na zawodników i opryskliwie im odpowiadać tylko przyjąć krytykę na klatę i się nad tym poważnie zastanowić, ponieważ odczucia większości zawodników (rower+bieg oraz sam bieg) są bardzo negatywne i sporo z nich następnym razem się nie pojawi....

wombi

Postautor: wombi » 04 czerwca 2015, 11:44 - czw

Witam.
Bardzo się zdziwiłam że tylko 8 zawodników ukończyło rower i bieg. Mam nadzieję że nic się kolejnej osobie nie stało, a tu się okazuje że to większe zamieszanie.

Co prawda ja tylko biegłam, ale się umówiłem na bieg z innymi zawodnikami co jechali rowerem i myślałem że to jakiś żart, że biegną tak wcześnie. Sama zwatpilam co do godziny swojego startu...

Nie wszyscy mogą być na odprawie technicznej, a chyba komunikat techniczny dotyczący zawodów powinien być wiążący i powinien się pokrywać z tym co jest mówione na odprawie technicznej. W zaistniałej sytuacji sporo osób ma pretensje i moim zdaniem słuszne i każdy z zawodników ma rację. Nie powinno się robić takiego zamieszania, szczególnie że sporo osób dowiedziało się o zmianie na starcie.

Kto tak na prawdę jest odpowiedzialny za imprezę pt. "rower+bieg"? Ks Uznam czy Jogging? Bo to, że puszczacie ludzi wcześniej i nie ma nikogo na punktach i nikt nie weryfikuje kto przebiegł jaki dystans jest niedopuszczalne, chyba trochę niezgodne z tym co było w komunikacie technicznym.

Miałam za rok jechać i biec, ale jeżeli forma zawodów pozostanie taka sama jak teraz to na pewno tego nie zrobię. Co do samego biegu o 14 nie mam zastrzeżeń, bo oznaczenie trasy zostało poprawione (po tym jak kilka zawodników startujących wcześniej się pogubilo ) i również na punktach stali ludzie i każdego spisywali na jaki dystans biegnie. Proszę tylko poprawić wyniki, bo przybieglam 3 a nie 2 i nie chciałabym, żeby ktokolwiek miał o to pretensje (swoją drogą w jaki sposób ultima mierzyła czas zawodnikom biegu skoro są aż takie rozbieżności? ?)

Pozdrawiam
Ania Zakens

MarekStefanicki

Postautor: MarekStefanicki » 15 czerwca 2015, 18:40 - pn

Minęło kilkanaście dni i emocje opadły a bałaganu nikt nie posprzątał. Rozumiem że niedociągnięcia mogą być i wszystkiego się nie przewidzi ale po tak długim czasie należało by poprostować rzeczy które zostały ewidentnie zawalone.
Bardzo proszę o wydanie oficjalnego komunikatu z ostatecznymi wynikami :
- za rower + bieg
- za bieg z uwzględnieniem osób które jechały i biegły
Przypominam że do tej pory nie otrzymaliśmy ( osoby które jechały i biegły ) medali za bieg .
Ja osobiście oświadczam że jeśli organizator nie wyprostuje tego bałaganu to nigdy więcej nie wezmę udziału w tej imprezie ( jazda + bieg) i wszystkim taki udział będę odradzał .

kenez

Postautor: kenez » 09 października 2015, 16:51 - pt

Witam
Dziwię się,że prezes ..............
milczy..............dlaczego nie ma nic do powiedzenia/ albo po co te forum /

Wróć do „Ultramaraton Rowerowy im. Olka Czapnika -Świnoujście”