Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji , jestem w trakcie sprawdzania uprawnień gdyż niektórzy użytkownicy nie mogą pisać postów , wszelkie błędy proszę raportować na rafisagatm@gmail.com
Z Poważaniem Rafał Lenarczyk

Trasa Maratonu szosowego

Awatar użytkownika
Westhub

Trasa Maratonu szosowego

Postautor: Westhub » 27 marca 2016, 17:06 - ndz

Dzisiaj objechalismy trase. Stan nawierzchni polowy trasy wyklucza jazde rowerem szosowym. Na drugiej polowie trasy w pewnych miejscach gineli kolarze... Naszym zdaniem trase moznapojechac na rowerze innym. Ale i tak bedzie niebezpiecznie. Ujmujac krotko, kpina...

starywit

Re: Trasa Maratonu szosowego

Postautor: starywit » 06 kwietnia 2016, 21:24 - śr

Dzisiaj objechalismy trase. Stan nawierzchni polowy trasy wyklucza jazde rowerem szosowym.

Niemożliwe, chyba objechaliście trasę MTB - jest taka faktycznie nie dla "panienek"

Na drugiej polowie trasy w pewnych miejscach gineli kolarze...

jakaś totalna głupota! w najgorszym stylu tabloidowego dziennikarstwa - faktem jest że na fragmencie starej "Trójki" pijany głupek (własciwie bandyta) wjechał w grupę kolarzy ze Stargardu właśnie ... i co to ma do rzeczy??? takie wypadki zdarzają się w różnych miejscach i co to ma do rzeczy jeżeli chodzi o Organizatorów - włąściwie większość szos można by wyłączyć

Naszym zdaniem trase moznapojechac na rowerze innym. Ale i tak bedzie niebezpiecznie.
... ciekawe w jakim sensie niebezpiecznie? proponuję pozostać przy rowerze stacjonarnym ... choć też sie można wy......yć szczególnie po pijaku :D
Jestem wielokrotnym uczestnikiem maratonów MTB "Dookoła Miedwia" - jako Mtb trasa jest żenuąco łatwa - do przejechania nawet na szosówce - choć nie polecam

Ujmujac krotko, kpina...
z tego co się orientuję starty są dobrowolne ... :shock:

Pozdrawiam przy okazji Organizatorów - życzyłbym wszystkim takiego poziomu, zapewne będzie conajmniej tak jak na dotychczasowych edycjach Mtb - gorąco polecam

Marek Zadworny

Postautor: Marek Zadworny » 07 kwietnia 2016, 05:51 - czw

Podpisuje się pod wypowiedzią Witka obiema rękami.
Również wiele razy uczestniczyłem w maratonie MTB dookoła Jeziora Miedwie i rozmawiałem z osoba która jechała trasą maratonu szosowego. Początek trasy do miejscowości Koszewo / ok.10km / jest prowadzona trasa maratonu MTB i znam tą drogę - asfalt w pierwszej fazie jest kawałek nowej nawierzchni a później można powiedzieć jest droga nie najgorsza. Z opisu kolegi wygląda to tak że najgorsza nawierzchnia jest na odcinku ok 600m albo w Koszewku albo w Koszewie ale jest to do przejechania na rowerze szosowym. Zarówno Witek jak i ja uczestniczyliśmy w wielu imprezach rowerowych gdzie było dużo więcej odcinków fatalnej drogi z brukiem włącznie.A więc zamiast nakręcać się narzekając na trasę proponuje korzystając z pogody troszeczkę potrenować i się dotlenić
Marek Zadworny

tasia

Postautor: tasia » 07 kwietnia 2016, 08:25 - czw

Również wiele razy uczestniczyłem w maratonie MTB dookoła Jeziora Miedwie i rozmawiałem z osoba która jechała trasą maratonu szosowego. Marek Zadworny
W przyszłości aby zabrać głos w tym temacie polecam najpierw przejechać się tą trasą. Polecam szczególnie Kunowo, Koszewko, Koszewko - Warnica, Warnica, Ryszewo - Żabów. Ja zrobiłem objazd i niestety chyba jednak za wiele jest możliwości złapania kapcia czy uszkodzenia siebie czy roweru. Oczywiście chwała Orgom, ze mają ochotę działać i wskazanie na złą nawierzchnię to nie przytyk do Orgów tylko informacja / stwierdzenie. Nie ma co się rzucać. Maraton MTB i jest trasa jest idealna przełajowo - turystyczna. Trasa Maratonu Szosowego pozostawia więcej do życzenia ale trzeba się będzie z nią zmierzyć!

Awatar użytkownika
Westhub

Postautor: Westhub » 07 kwietnia 2016, 09:00 - czw

starywit, spokojnie, zaparz meliske. Objedz trase szosa. Pogadamy.

Objechalismy trase szosowa, to jest pewne.

Oczywiscie, ze sie zmierzymy z trasa ponownie. Ale napewno nie na wariata. Ja mam juz swoja koncepcje przejazdu...

Awatar użytkownika
Westhub

Postautor: Westhub » 29 kwietnia 2016, 09:44 - pt

No i co Witek? Jakies zmiany w temacie? Czy ktos mial mozliwosc zweryfikowania stanu?

Marek Z.

Postautor: Marek Z. » 02 maja 2016, 03:53 - pn

Trasa Maratonu Dookoła Jeziora Miedwie
Dokładnie na tydzień przed „Żądłem Szerszenia” wybraliśmy się z Mariuszem Kucharskim na organizowany przez STC Stargard objazd trasy maratonu szosowego. Po wpisach na forum i zapytaniach na Obornickim maratonie mogłem tylko coś powiedzieć z opowiadań rowerzystów którzy objechali i znają trasę. Teraz chciałem i była ku temu okazja przekonać się sam jak naprawdę jest z tą „bardzo dziurawą trasą” gdzie / jak to nazwał jeden z forumowiczów/ jest wiele możliwośći złapania kapcia.
Może od początku. Zebraliśmy się koło amfiteatru i jak zobaczyłem na jakich rowerach przyjechała grupa z STC to sobie mówię że jak sprawdzą się oceny co niektórych to chyba szkoda jest takich rowerków na taką / znaną przecież przez nich / traskę. Ale cóż – jedziemy. Nie będę opisywał całej trasy ale te mieścinki co były opisywane że jest dziura na dziurze to już historia. Nie jest to równy asfalt a dziurki są połatane – jedynie na co trzeba zwrócić uwagę to to ten żwirek po łataniu tych nierówności – w niektórych miejscach i tylko w niektórych jest tego troszkę za dużo i trzeba zwrócić uwagę . W moim pojęciu najgorszy odcinek to o ile pamiętam jest w mieścince Żukowo. Nie są to niewiadomo jakie dziury ale są nierówności na przejeździe przez całą wioskę. Ogólnie uważam że na niektórych naszych maratonach są odcinki dróg o wiele gorsze i nikt nie płacze. Wydaje mi się że większym zagrożeniem są wybiegające na drogę pieski i na to trzeba zwrócić szczególną uwagę. A tak jest ok. i zapraszam do Stargardu na fajną imprezkę.
Marek Zadworny

tasia

Postautor: tasia » 12 maja 2016, 21:33 - czw

[quote="Marek Z."]Ale cóż – jedziemy. Nie będę opisywał całej trasy ale te mieścinki co były opisywane że jest dziura na dziurze to już historia. Nie jest to równy asfalt a dziurki są połatane – jedynie na co trzeba zwrócić uwagę to to ten żwirek po łataniu tych nierówności – w niektórych miejscach i tylko w niektórych jest tego troszkę za dużo i trzeba zwrócić uwagę . W moim pojęciu najgorszy odcinek to o ile pamiętam jest w mieścince Żukowo. Nie są to niewiadomo jakie dziury ale są nierówności na przejeździe przez całą wioskę. Marek Zadworny[/quote]

Panie Marku. To fajnie, że jest Pan w stanie zaginać rzeczywistość ale tym razem się Panu nie udało. Te dziurki to były łatane sporo czasu temu bo w moim odczuciu między kwietniem a dzisiaj niewiele się zmieniło. Myślę, że zamiast pisać fraszki mógł Pan zrobić porządny reportaż, w którym pokazałby Pan gdzie jest problem na drodze.
[b]
Na szczęście ekipa STC się postarała bardziej i w komunikacie ostrzegła gdzie jest źle a na drodze już dziś są porządne oznaczenia. Niebezpieczeństwo złapania kapcia jest duże ale dwa razy przejechałem "suchą stopą" więc i w sobotę dam radę! [/b]

Jankesb

Postautor: Jankesb » 13 maja 2016, 11:55 - pt

Wczoraj przejechałem trasę na szosowym rowerku, żeby nie było :D
Faktycznie jest kilka miejsc o zdecydowanie gorszej nawierzchni trudno to nazwać dziurami ale sporo nierówności - oznakowano to UWAGA na 2 km Dziury.
Moim skromnym zdaniem tragedia to odcinek przy bufecie ja jechałem solo i nie na tempo a i tak ostro hamowałem bo to przypomina ser szwajcarski ( w grupie i na pełnym spidzie będzie ciekawie). Ogólnie pod względem jakości trasy nie jest najgorzej.
UWAGI mam do oznakowania - są odcinki gdzie kilka kilometrów nie ma nic jechałem wczoraj czyli tak będzie oznakowane. Żeby nie kartka w kieszeni i kilka postojów aby sprawdzić to miałem wrażenie, że trasa nie jest oznakowana a są to pozostałości po latach ubiegłych latach. Najgorszym odcinkiem jest odcinek od Żabowa - do skrętu na Kołbacz tam nie ma nic oznakowane, po drugie są co najmniej 2 odcinki dość niebezpieczne gdzie nie ma pobocza zwłaszcza odcinek w okolicy Stare Czarnowo podjazd po drodze gdzie wyznaczono dwa pasy dla pojazdów tam samochody mijały mnie na żyletkę a jak pojedzie grupa i wachlarzyk to cały pas będzie zajęty.
Regulamin pucharu supermaratonów zakłada znakowanie na słupkach znaków drogowych, każdy może malować znaki na jezdni jak dostanie pozwolenie i w każdy inny sposób znakować. Tutaj został wybrany wariant znakowania jezdni ( bardzo oszczędnie) i tabliczki na znakach ale dokładnie w tym samym miejscu co na jezdni. Proszę o dodatkowe klika znaków paskami na słupkach zwłaszcza na trasie Żabów - Kołbacz.

Wróć do „I Maraton Szosowy dookoła jeziora Miedwie , Stargard”