Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji , jestem w trakcie sprawdzania uprawnień gdyż niektórzy użytkownicy nie mogą pisać postów , wszelkie błędy proszę raportować na rafisagatm@gmail.com
Z Poważaniem Rafał Lenarczyk

sugestie

Pytania do organizatorów, ciekawe pomysły i sugestie.
andy.exposito

sugestie

Postautor: andy.exposito » 20 września 2015, 15:58 - ndz

Dziwie się, że pisze tutaj jako pierwszy. Bylem ostatnio na imprezie organizowanej przez RoverOver. Podobało mi się kilka rozwiązań jakie zastosowali na swoich zawodach. Chip mierzący czas przyczepiany za pomocą paska rzepowego na kostkę. praktycznie go nie czułem... Dużo lepszy od płachty wieszanej na kierownicy gdzies między linkami. Po drugie kolorowe paski czy szerokie wstążki na kask dla rozróżnienia zawodników różnych dystansów. I krytykowane mocno oznaczenia trasy. Tam zmiana kierunku poruszania sie byla oznaczona dużą strzałka na asfalcie. Kolor żółty.... Powtórzone z pięć razy przed każdym zakrętem i odpowiednio duże. Jechałem w środku 15 osobowej grupy i nie sposób nie zauważyć. Dystans 75 prosto. Dystans załóżmy 120 strzalka w lewo. Nikt nie zabłądzili... Warto to przedyskutować.

Marek Z.

Re: sugestie

Postautor: Marek Z. » 21 października 2015, 08:38 - śr

Witam
Może na początek parę słów na temat funkcjonowania strony Supermaratonów , wyników, klasyfikacji itp. Po spotkaniu Orgów w Buczku K.R.Gryfland zobowiązał się do prowadzenia spraw informatycznych naszych maratonów. Pracę tą zleciłem mojemu koledze który zgodził się poprowadzić to tak by nie było żadnych uwag albo będą tylko jakieś sporadyczne. Kolega się zgodził i jak widzę na forum już się przedstawił. Na razie nasza umowa obowiązuje na 2016 rok i mam nadzieje że wszyscy będą z tej pracy zadowoleni a w szczególności wszyscy uczestnicy naszych imprez. Ja będę na bieżąco współpracował z Rafałem by to wszystko dobrze "śmigało" Moim celem jest:
1- bardzo szybkie przekazywanie wyników rozegranego maratonu i aktualizacja punktacji. Pamiętacie prace jaką wykonywał Pepe. Chciałbym by właśnie tak to funkcjonowało
2 Ranking Wszechczasów - są prowadzone intensywnie prace związane z przywróceniem tego jakże ważnego rankingu. Jest już prawie gotowy ale koledzy nad nim pracujący muszą mieć jeszcze czas na dopracowanie by nie było błędów w trakcie sezonu. Będzie pewna niespodzianka ale to już jak ranking wszechczasów i klasyfikacje Pucharu Polski , Generalki itp na rok 2016 bedzie gotowy i całość opublikujemy
3 Forum - Jak widzicie Rafał zrobił tu duży porządek , nie jestem informatykiem ale miał sporo pracy. Mam też nadzieje że forum będzie użytkowane częściej jak we wcześniejszych latach.
Jeśli chodzi o regulamin na rok 2016 to żadnych istotnych zmian nie ma. I to na razie w takim skrócie.
Jeśli chodzi o kalendarz imprez - jak będą już znane na 100% ilości i daty to na pewno od razu je opublikujemy.
Kolego andy.exposito
Jeśli chodzi jak to napisałeś płachtę na kierownicę - spełnia ona miedzy innymi rolę informacji o zawodniku który ma przypisany dany numer. Nie dość że kierowcy widzą że są jakieś rowerowe zawody i tez zwracają większą uwagę na rowerzystów to jeszcze jest to pomocne dla organizatora który może mobilnie kontrolować przebieg zawodów i zidentyfikuje za pomocą "tej płachty" danego zawodnika. Jeśli chodzi o oznaczenia trasy - kolego nie masz pojęcia ile jest zachodu w niektórych województwach na pozwolenie znakowania trasy. My mamy tak to określone że nie ma potrzeby nic zmieniać. Po prostu osoba która z ramienia organizatora danej imprezy jest odpowiedzialna za oznaczenie trasy powinna się wczuć w zawodnika który jedzie nieznaną trasą i na pewno wszystko odpowiednio oznaczy. Tu na pewno nic nie zmienimy - jest to sprawdzone i wystarczające.
To chyba na razie wszystko
Marek Zadworny

andy.exposito

Postautor: andy.exposito » 25 października 2015, 23:43 - ndz

Panie Marku, sugestie są po to aby zmieniać się ku lepszemu, aby iść w dobra stronę i zarażać kolarstwem też dzięki dobrej organizacji zawodów. To że oznaczenia trasy są wystarczające czy nie ostatecznie roztrzygaja zawody. Bylem na trasie maratonów i wiem, że były rzeczy które można poprawić. Zamykanie się w ocenie, że organizatorzy wiedza lepiej mija się z celem. Aby potwierdzić moje zdanie może warto zapytać kilkanaście osób po pokonaniu mety jak bylo. Będzie materiał do pracy. Upieram się przy swoim, że oznaczenia nie są wystarczające... I to jest tylko moja ocena a wielu uczestników. A co do plachty... Nie mam nic przeciwko numerowi startowemu na kierownicy na w miare elastycznym papierze. Zakladanie plachty bo tak ja trzeba nazwać miedzy pancerzami i linkami przerzutek wpływa na ich prace... Chip czasowy pod siodlem jest o niebo lepszy. A na koniec podsumuje, jezeli nie można miec sugestii i propozycji do obgadania jak zmieniać nasze maratony by byly jeszcze lepsze to oczywiście mogę juz ich nie miec.

tasia

Postautor: tasia » 26 października 2015, 09:39 - pn

Sugeruj, sugeruj. Na pewno ciekawe rozwiązania zostaną wdrożone.
Jeśli chodzi o oznacza nie trasy to wiem, że czasem pojawiają się błędy w oznaczeniu ale na pewno nikomu nie zalezy na tym żeby trasa była źle oznaczona. Na pewno byłoby sporym problemem ale chyba najlepiej byłoby wziąć kogoś zupełnie obcego do sprawdzenia oznaczenia - taki niemiejscowy na pewno zauważyłby nieścisłości. Swoją drogą Podobało mi się zachowanie organizatorów w Świnoujściu kiedy po mojej informacji o złym oznaczeniu na rondzie od razu pojechali i poprawili to.
Jednak szacuję, że tak 80% problemów generują sami zawodnicy, którzy nie zapoznają się z trasą, nie zwracają uwagi na strzałki a już na pewno nie wiedzą co oznacza jedna, dwie i trzy tasiemki na znaku drogowym.
Dla mnie większym problemem jest kwestia organizacji biura zawodów - często to kuleje :-)

Choć jeśli chodzi o całość Supermaratonów to zawsze będę chwalił. Fajne trasy, ciekawi ludzie. Jeśli poprawi się czytelność znaków i podejście niektórych Orgów będzie idealnie!

Ireneusz L

Postautor: Ireneusz L » 29 października 2015, 21:01 - czw

Sugeruję aby na każdym punkcie żywnościowym był nóż do przekrojenia drożdżówki na pół.
:-)

Ireneusz L

Postautor: Ireneusz L » 29 października 2015, 21:14 - czw

Sugeruję aby dogadać się z Panem Andrzejem Gołębiewskim z RowerOver co by wprząc jedną z jego imprez w cykl Supermaratonów. Taka Kaszebe Runda spełnia kryteria odnośnie dystansów, a poziomem organizacyjnym przewyższa Supermaratony (nawet te najlepsze - Trzebnicę, Choszczno, Łask). Moim skromnym zdaniem wyszłoby to na dobre frekwencji także innych Supermaratonów, bo w Kaszebe startowało ostatnio 2 tys. ludzi, a wielu z nich z pewnością chciałoby pójść za ciosem i pościgać się w całym cyklu. Przeszkody w postaci nieco innej formuły podawania wyników (podaje się tylko czas a nie kolejność) oraz braku rozdziału na rodzaj roweru pewnie dałoby się przezwyciężyć.

wiesiekm

Postautor: wiesiekm » 30 października 2015, 00:18 - pt

Powiem tak :miło by było gdyby Kaszebe Runda była by w cyklu NASZYCH maratonów (pierwsza impreza w której startowałem ) . ale to bardzo wętpliwe jest ze wzgledu na knflikt intereesów i regulaminów chciałbym bardzo by tak sie stało ale jak dla mnie nie ma szans Pozdrawiam Wiesiek z Gdańska

remiorn

Postautor: remiorn » 02 listopada 2015, 15:06 - pn

Jest wiele powodów, które uniemożliwiają dołączenie KaszebaRundy i innych imprez organizowanych przez p. Gołębiewskiego do cyklu Supermaratonów. Część z tych powodów jednocześnie powoduje, że nie chciałbym, żeby takie połączenie nastąpiło.
Pozwolę sobie zaznaczyć, że po pierwsze KaszebeRunda jest imprezą KOMERCYJNĄ i ma na celu przynieść zysk organizatorowi. Wiąże się to z dużo wyższym startowym, niż w przypadku maratonów.
Ponadto jest to impreza o charakterze turystycznym w odróżnieniu od Supermaratonów, które mają jednak charakter rywalizacji sportowej.

Ireneusz L

Postautor: Ireneusz L » 03 listopada 2015, 23:40 - wt

Komercyjna nie musi znaczyć droga - jeszcze ze dwa lata temu nie było tak źle, dopiero ostatnio wpisowe poszybowało nieprzyzwoicie. "Kaszebe Runda" nie wiem dokładnie ile, ale mniej od niej wystawne wrześniowe "Żuławy Wkoło" odstraszyły mnie jakąś koszmarną ceną za wpłatę "last minute".
Ale koszt imprezy to nie tylko wpisowe, również dojazd i zakwaterowanie, a my kaszubscy tubylcy nie dorobiliśmy się w cyklu supermaratonów imprezy, gdzie "gramy u siebie" i na start można dojechać rano z domu. Przyznaję - trochę się rozmarzyłem :-).

Metalman

Postautor: Metalman » 09 listopada 2015, 21:18 - pn

nawet te najlepsze - Trzebnicę, Choszczno, Łask
Może nie stawiajmy Choszczna i Łasku z bublowatą i skrajnie komercyjną Trzebnicą :).

A na serio to sugeruję zacząć od prostej i banalnej rzeczy - mianowicie trzymania się regulaminu, zwłaszcza przez organizatorów. Wyszło parę razy w obecnym sezonie, gdzie regulamin był przez organizatora celowo lub nie naginany. Co gorsza zamiast bicia w piersi organizator reagował pyskówkami. Nie po to mamy regulamin, by sobie go jawnie lekceważyć.

Wróć do „Maratony Pucharu Polski”