Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji , jestem w trakcie sprawdzania uprawnień gdyż niektórzy użytkownicy nie mogą pisać postów , wszelkie błędy proszę raportować na rafisagatm@gmail.com
Z Poważaniem Rafał Lenarczyk

sugestie

Pytania do organizatorów, ciekawe pomysły i sugestie.
Arek

Re: sugestie

Postautor: Arek » 11 listopada 2015, 11:39 - śr

Kłopot polega na tym że jeśli zawodnik(uczestnik) zrobi coś niezgodnie z regulaminem to można go ukarać a co jeśli to organizator nie stosuje się do zapisów regulaminu? Teoretycznie zawodnik może się odwołać od kary, tylko do kogo? jeśli to ta sama osoba która nakłada karę rozpatruje odwołanie . A co jeśli regulamin mówi jednoznacznie o losowaniu składu grup startowych a wszyscy widzą że w jakiejś części jest inaczej, a organizator twierdzi że było losowanie? A może tak niech losowaniem składów grup zajmie się ktoś niezwiązany z żadną ze stron, może firma zajmująca się pomiarem czasu ? Wydaje mi się że powinna być inna komisja do rozpatrywania skarg i odwołań niezwiązana z organizatorem ani z żadnym z uczestników. Zapis w regulaminie mówiący o tym że to komisja składająca się z organizatora i sędziego rozpatruje odwołanie nic nie daje bo i tak organizator ma decydujące zdanie, a co jeśli sędzia i organizator to ta sama osoba, czy może osoba nakładająca karę (lub zmianę klasyfikacji roweru) rozpatrywać odwołanie od swojej decyzji?
Regulamin powinien byś jednoznaczny i nie pozostawiać żadnych wątpliwości a zapis mówiący o tym że organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji regulaminu stwarza możliwości naginania zapisów bądź niestosowania się do nich.
Tyle że to często sami uczestnicy wymuszają na organizatorze wygodne dla siebie rozwiązania.

Metalman

Postautor: Metalman » 12 listopada 2015, 21:07 - czw

Dobrze prawi! Polać mu!

andy.exposito

Postautor: andy.exposito » 15 listopada 2015, 00:32 - ndz

Również popieram zdanie Arka, jeżeli od uczestników się wymaga, zasłania regulaminem to niech nikt się nie dziwi, że kolarze też czegoś wymagają.
Co do imprez organizowanych przez ROVEROVER to popieram zdanie, że ktoś chce po prostu na tym zarobić. Byłem na Kociewie Kołem i trudno o inne odczucia...Takie same spostrzeżenia miały osoby z którymi rozmawiałem. W dodatku są tam obecni sponsorzy znani w kraju jak choćby Polfharma. Wydaje mi się, że jest to impreza skierowana bardziej dla turystyki rowerowej i całych rodzin.

Plusy są takie, że Starogard ma piękne okolice do ścigania. W miare dobre drogi na szosę i trochę pagórków. Świetnie radzą sobie z oznaczeniem i zabezpieczeniem trasy. Do tego bardzo spodobał mi się chip na kostkę. Supermaratony w tym miejscu mogłyby być hitem sezonu.

Wróć do „Maratony Pucharu Polski”