Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji , jestem w trakcie sprawdzania uprawnień gdyż niektórzy użytkownicy nie mogą pisać postów , wszelkie błędy proszę raportować na rafisagatm@gmail.com
Z Poważaniem Rafał Lenarczyk

LOSOWANIE GRUP i ORGANIZACJA ZAWODÓW

Pytania do organizatorów, ciekawe pomysły i sugestie.
PiotrP

LOSOWANIE GRUP i ORGANIZACJA ZAWODÓW

Postautor: PiotrP » 31 maja 2017, 11:08 - śr

Witam organizatorów.
Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom dotychczasowych zawodów. Pamiętajcie, że liczy się pasja i zamiłowanie do roweru. Teraz troszkę "pojadę z obrotu" jak to po kolarsku się mówi. ;-)
Szanowni organizatorzy, pytam się kiedy zaczniecie traktować te zawody poważnie. Czy regulamin tych zawodów to jakaś kpina, czy co? Czy Wy macie oczy szeroko zamknięte? Czym, Wy się sugerujecie? To są pytania retoryczne. Teraz napiszę o co mi chodzi.
1. Losowanie grup!!! Czy jeśli ktoś zapisuje się na Wasze zawody i płaci niemałe pieniądze, to jest traktowany w sposób uczciwy? Otóż nie!!! Jest określony czas zapisów i ponoć następuje losowanie zawodników do grup startowych. Jednak w dzień zawodów zjawia się pewna grupa osób z województwa zachodniopomorskiego, a kto to jest? to już chyba się każdy domyśla. Następnie zapisują się na zawody i wybierają sobie grupy, w których lokują się po dwóch, albo trzech, a następnie na trasie zjeżdżają się i przy współpracy wygrywają cały maraton. Proszę mi pokazać w zawodach w Stargardzie na dystansie MEGA, gdzie te osoby były wcześniej w losowanych grupach. Zobaczcie kto wygrał w poszczególnych kategoriach. Tego samego na dystansie MINI. Jakie to losowanie??? Taka grupa jak STC Stargard z takimi tradycjami, to niech się po prostu wstydzi. Ustawka do kwadratu. Zobaczcie proszę jak było losowane? Nie było żadnego losowania. Grupy były ustawione według alfabetu polskiego. Natomiast niektórzy z STC chyba według alfabetu Stargardzkiego. Taka grupa STC wstyd!!! Czy bez tego byście nie wygrali? Jeśli chcecie to stwórzcie zawody w których będą drużyny po 10, 15 osób i niech jadą na czas. Nazwijcie to wtedy jazda drużynowa na supermaratonach i ok. Ale chyba Stargard nie bardzo by wygrał, bo w 2016 roku pomimo "szczęśliwego" losowania w maratonie w GRYFICACH nie udało się wygrać. Jednak nie będę kąśliwy. Stargard ma bardzo silną drużynę i pewnie wygrałby w wielu kategoriach w supermaratonie w Stargardzie i nie ma co obrażać innych zawodników, którzy podchodzą uczciwie do tego sportu. Jednak nie bądźcie tacy zachłanni, dajcie innym trochę wygrać u siebie. Poza tym na takim "ogórku" aż tak bardzo cieszy taka wygrana? Przecież to ma być dobra zabawa dla amatorów. Dajcie szanse wszystkim.
Podobna sytuacja w Choszcznie. Znowu są grupy losowo wybrane, ale tym razem w miarę uczciwie widać losowane. Jednak niestety w dniu zawodów znowu zjawia się grupa osób z zachodnipomorskiego, która pobiera numery i po dwóch zawodników dopisuje się do grup już rozlosowanych. Widać jak na dłoni, które numery są dopisane. Takie dopisywanie wypacza cały wynik zawodów. Zawodnicy, którzy jadą przez pół Polski, jadą z myślą o uczciwym traktowaniu, rywalizacji fair play. Czy na tym cylku imprez są takie zasady??? Jeśli nie ma to przypomnę definicję w piłce nożnej:
Fair play (z ang. sprawiedliwa gra) – norma wartości w sporcie. Jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Postawa ta cechuje się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści wynikających z błędów sędziego oraz różnego rodzaju oszustw sportowych. Sportowca przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki. (źródło wikipedia) Można to również przypasować do kolarstwa.
Czy taki chiński pucharek jest tyle wart, by stracić dobre imię i honor?
2. Ustalcie szanowni organizatorzy porządny regulamin! Jeśli będzie konkretny regulamin to na pewno będzie mniej nieprawidłowości, które dotychczas występują. Głównie chodzi o zapisywanie na zawody. Jeśli przeważająca większość potrafi zapisać się na zawody i opłacić je w wymaganym terminie, to ustalcie sztywny termin i koniec! Jeśli grupy są rozlosowane, to ma to być świętość, a nie wolna amerykanka. Ustalcie zasady w regulaminie.
3. Szanowni organizatorzy, zobaczcie pod czyim patronatem są zawody supermaratony.org. Czy Wy myślicie, że oni to pochwalają i czy będą firmować takie zachowania?
4.Następna sprawa. Składanie protestów. Jeśli ktoś zdecydowałby się na złożenie protestu zgodnie z regulaminem, to znalazłem taki filmik na youtube.pl taki poradnik. Myślę że organizator opisze coś na ten temat, czy tak można składać protest? Bo w sumie nie wiem, czy ten poradnik jest aktualny. Oto link: https://www.youtube.com/watch?v=FfUz_bgSf-E Proszę się odnieść do tej sytuacji, bo naprawdę nie wiem, czy to jest prawidłowa forma protestu.
Pozdrawiam serdecznie.

PS. Aha i jak ten filmik ma się do regulaminu zawodów szanowni orgowie?

Wróć do „Maratony Pucharu Polski”