Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji , jestem w trakcie sprawdzania uprawnień gdyż niektórzy użytkownicy nie mogą pisać postów , wszelkie błędy proszę raportować na rafisagatm@gmail.com
Z Poważaniem Rafał Lenarczyk

Jak zacząć

Zaczynasz jeździć dalekie dystanse? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Znasz już setki rowerowych tras? Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
andy.exposito

Re: Jak zacząć

Postautor: andy.exposito » 31 sierpnia 2015, 23:33 - pn

Drugi maraton za mną. Dystans mini i wyjazd do Nietążkowa o 3 w nocy. 270 km w jedna stronę po to by pojeździć na rowerze. Forma znów mizerna 87 km bo tyle pokazał licznik w 3 h 5 minut. Do tego angina, jednak wystartowalem. Świetna impreza, może poza dziurawymi drogami. To byl najdłuższy dystans jaki zrobiłem na rowerze i może niektórzy mnie pamiętają jak połamany wracałem na parking. I to nic że Pan z numerem 1 zajechal mi drogę kilka metrów za meta. Kraksa niegroźna, poza rysami na rowerze. Mialem świetnych sąsiadów na parkingu, spotkałem wielu rozmownych ludzi. I towarzysz z ktorym przejechałem caly dystans, bardzo sympatyczny facet. Medal moja duma z tej wyprawy, oglądam go codziennie po kila razy. Kolarstwo jednak wciaga, zeby tylko jeszcze miec średnia o 5 km wyzsza to byloby super.Założyłem, że wystartuje w 2-3 zawodach i udalo sie. Mysle jeszcze o finale w Łasku. Mam najbliżej bo 120 km. Tylko forma nie taka jak trzeba. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
tasia
Kontaktowanie:

Postautor: tasia » 08 września 2015, 09:20 - wt

Forma przyjdzie ;-) Zdrowie będzie lepsze ;-) Powodzenia.

jean-luc

Postautor: jean-luc » 04 kwietnia 2016, 14:11 - pn

Na początek przesiąść się na rower w drodze do pracy :)

andy.exposito

Postautor: andy.exposito » 09 listopada 2016, 01:01 - śr

Łatwo się mówi wsiąść na rower i do pracy. Nie każdy ma takie możliwości i nie u każdego jest to możliwe.

Ja trenuję tylko w niedziele, obowiązki wygrywają i na nic wiecej nie mogę sobie pozwolić, jednak nawet jeżdząć raz w tygodniu po 60-70km jesteśmy w stanie spokojnie pokonać dystanse MINI. Fakt nie na jakiś super wynikach w czołówkach rankingu, ale na satysfakcjonujący wynik. Ja rok temu w Łasku wystartowałem poraz 1 i miałem wynik w przybliżeniu 2.30.00 w tym roku było znacznie lepiej 2.13.00. co dla mnie jest rewelacją. Jeśli chce się wygrywać to faktycznie trzeba trenować ostro tylko czy to jeszcze jest amatorstwo ???

Według mnie rady dla początkującego to po prostu jeżdzić na rowerze. Wybrać się na zawody a każdy wnioski sam wyciągnie. Fakt nowicjusz zapewne zostanie w tyle i całą drogę pokona sam, dlatego lepsze są wyścigu ze startu wspólnego, tam łatwiej złapać grupę ze swoim tempem. A jazdy i wyników kiedy się jedzie w grupie a samemu to nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Wróć do „Zacznij jeździć ! - porady dla początkujących”